YÖNETİM / LİDERLİK

1. MODÜL

GELECEĞİ YÖNETEN LİDERLER ARASINDA OLMAYA HAZIR MISIN ?

Elbette bir ekip yönetiyor, hedeflere belirliyor ve istediğin sonuçlara ulaşıyor yada ulaşamıyor olabilirsiniz.

Araştırmalara göre elde edilen sonuçların %80’i hayatımızda zaten var olan sonuçlar ve başarısız olunan %20’lik alan ise hayatımızı değiştirecek sonuçları içinde barındırıyor.

18 Eylül 2020

745

1. MODÜL

GELECEĞİ YÖNETEN LİDERLER ARASINDA OLMAYA HAZIR MISIN ?

Elbette bir ekip yönetiyor, hedeflere belirliyor ve istediğin sonuçlara ulaşıyor yada ulaşamıyor olabilirsiniz.Araştırmalara göre elde edilen sonuçların %80’i hayatımızda zaten var olan sonuçlar ve başarısız olunan %20’lik alan ise hayatımızı değiştirecek sonuçları içinde barındırıyor.


Kürşad OSAL

Profesyonel Yönetici ve Liderlik Koçu


NELER ÖĞRENECEĞİZ ?

Kişisel Liderliğin Temelleri

10 şiddetindeki bir depremin bile sarsamadığı binalar, nasıl içindekileri güvende hissettiriyorsa, gerçek liderinde aynı şiddetteki zorluk ve çözümsüzlük fırtınalarının sarsamadığı temelleri vardır. Kendi LİDERLİK kültürünüzü oluşturup o kültürü nasıl alt ekiplerinize kopyalayacağınızı ve sonsuz derinlikte ekipler oluşturmanın sırlarını öğreneceğiz.

*Diğer liderlerin sizin sırlarınızı öğrenmek için danıştığı bir lider olsaydınız; kendinizi NASIL görürdünüz.

*Ekibinizin; Sizin gibi bir lider olmak istiyorum cümlesini duyunca ne hissederdiniz ?

Lider Olmak mı? Lider Doğmak mı?

Herkes korkusuz ve sınırsız doğar, yaşamın sana kattığı en güzel mesajları seçmek ve geçmişin izlerinden yeniden bir yol çizmek bir liderin en iyi yaptığı şeydir. Çünkü liderlik hayatın tecrübeleri üstüne kurulur. Kişisel özelliklerinizi keşfetmeyi, vücut dilini doğru kullanmayı, etkili konuşma yapmayı bu eğitimle birlikte kullanmaya başlayacaksınız. Etkin bir liderlik için ihtiyaç duyduğunuz tüm kaynakların var olduğunu keşfedeceksiniz.

*Kendinizi sahne de herkesin etkilendiği bir sunum yaparken görseydiniz nasıl olurdu?

Sosyal ve İş Yaşamındaki Liderlik

Liderler ekiplerinin hayatına bir güneş gibi parlar ve ekiplerine yön gösteren bir yıldız olurlar. Önce insanları tanımayı onlarla derin ve çözüm üreten bir dille konuşmayı, etkileyici ve yönlendirici cümleler kurmayı öğrenerek, insanlara yön gösteren ve onların akıllarında kalan bireysel marka yolculuğunuza çıkacaksınız. Herkesin bir yolculuğu ve bir yol haritası var.

*İnsanların rehber olarak gördüğü bir lider olmak ister miydiniz ?*Ekibinizin size en sık söylediği cümle iyi ki varsın hayatımızda olsaydı sizce nasıl olurdu?

Gerçek Lider; Lider Yetiştiren Liderdir

Bir elmanın içinde kaç elma var dersiniz? Ya da bir elmanın içinde kaç elma ağacı var dersiniz? Lider en az bir elma kadar bereketli olmalıdır. Geleceğe yürüyen ve sonsuz derinlikte ekip oluşturmak için en ideal yol Lider yetiştirmektir. Bu eğitimde liderlerinizle yapacağınızın gelişim yolculuğunun haritasını çıkarmayı ve onlara nasıl eğitim vereceğinizi öğrenecek ve uygulayacaksınız.

*Ekibinizde ki liderleri doğru seçip onları yetiştirmek ve çalışan ekiplerle yola devam etmek ne kadar keyifli olurdu değil mi ?

İz bırakan Liderler

Uzaktan sadece dağlar görünür, sizde sahip olduğunuz potansiyeli gördüğünüzde emin adımlarla hedeflere yürümeyi ve en önemlisi insanların hayatlarına dokunan lider olmayı bileceksiniz. Liderliğin en büyük sonucu insanların hayatında değişim oluşturmaktır.

*Ekibinizin sosyal, ekonomik değişiminde bir mihenk taşı olmak sizi nasıl hissettirirdi.

Köklü Paradigmal Değişimler

Liderlik, sizin dışınızdaki insanları etkilemek ve yönetmekten önce gerçekten “Siz” olabilmenizdir. Kendi iç dünyanıza farklı bakmayı, problem çözmeyi etkin bir şekilde yaptığınızda elde etmek istediğiniz sonuçların size ne kadar yakın olduğunu anlayacak keyifli ve rahat bir şekilde hedeflere ulaşmayı hem kendiniz uygulayacak hem de takım liderlerinize öğreteceksiniz.

*Yapamıyorum dediğiniz herhangi bir şeyi yaptığınızda hayatınızda nasıl bir değişim olurdu ? Kendiniz tam olarak nasıl görür ve hissederdiniz ?

Konu başlıkları Neler ?

Farklı kişilik özelliklerine sahip bireylerle çalışabilme esnekliği getirir.

Organizasyonlarda, gruplarda veya birey bazında yeniliği özendirir İnsanların karar verme stratejilerini önemli ölçüde etkileyen bilinçaltı güdülerini fark etmenizi sağlar

Neden herkes farklı anlıyor? Farklılıkları Nasıl yöneteceğiz Kişilik tiplerini analiz etmek ve ona göre konuşmak. Başkalarının gözüyle olaylara bakabilmek. Davranışların altında yatan nedenleri farketmek. Benlik değerlerimizin farkına varabilmek

Zihin-beden bütünlüğü İçsel motivasyonda süreklilik sağlamak Yaşamdaki değerlerimizin farkına varmak Doğru kararlar verip, pişmanlıkları “iyi ki…”lere çevirmek Problemleri daha kolay ve hızlı çözebilmek

Lider seçmek ve yetiştirmek. Motivasyon sağlamak ve motivasyon konuşmaları yapmak. Ekipleri harekete geçiren sunumlar hazırlamak ve sunmak. Eğitimler ve toplantılar organize etmek. Ekip takibi yapmak ve kişiye göre çalışma planı yapmak

Eğitim sonunda Neler Kazanacaksınız ?

Farklı kişilik özelliklerine sahip bireylerle çalışabilme esnekliği getirir Organizasyonlarda, gruplarda veya birey bazında yeniliği özendirir İnsanların karar verme stratejilerini önemli ölçüde etkileyen bilinçaltı güdülerini fark etmenizi sağlar

Risk değerlendirme becerilerinizi geliştirir. Problemleri henüz ortaya çıkmadan önlemenize yardımcı olur. Sorun çözmenizi kolaylaştırır

İş hayatınızda yeni buluşlarınız ve yaratıcılığınızla ekibinizi etkilemenize yardımcı olur. Müşterilerinizle, arkadaşlarınızla ve çevrenizdekilerle daha etkin bir iletişim kurmanızı sağlar. İkna kabiliyetinizi arttırır

Dili, değişim yaratmak için kesin bir araç olarak kullanmaya başlarsınız. Bedensel ve ruhsal sağlığınızı olumlu etkiler ve hayattan daha çok zevk alabilirsiniz motivasyon konuşmaları yapmak. Parmakla gösterilen bir Lider olabilirsiniz sunumlar hazırlamak ve sunmak

Beni aramaktan, sağda bulunan Whatsapp butonu aracılığıyla Whatsapp’tan ulaşmaktan veya iletişim formu aracılığıyla mesaj göndermekten çekinmeyin.

bilgi@kursadosal.com

+90 543 894 93 76

Ziyaretçi Sayacı


Tüm Hakları Saklıdır © 2020 Kürşad OSAL

×

Merhaba, Whatsapp'dan iletişime geçmek için aşağıdan adıma tıklayın!

× Canlı Bağlantı Kurun